Hovorme o jedle
16.10.2015

V dňoch 12. – 16. 10. 2015 sme sa na našej škole opäť venovali téme jedlo. Zapojili sme sa do súťaže „Hovorme o jedle“, počas ktorej boli vyhlasované denné témy.

V pondelok boli témou „Obilniny, pečivo, ryža a zemiaky“. Tejto témy sa zhostila p. uč. Krajčová s dievčatami z 8.A. Do utorkovej témy  „Ovocie a zelenina“ sa zapojili žiaci prvého aj druhého stupňa. Maľovali, ochutnávali, aranžovali. Žiaci siedmych ročníkov sa prostredníctvom témy „Mlieko a mliečne výrobky“ v stredu oboznámili so „slovenskou mliečnou rodinou“ a vyrábali zaujímavé plagáty. Vo štvrtok sa žiaci 2.C a 3.A zaoberali témou „Mäso, vajíčka a dobré trávenie“. S radosťou sa oboznamovali s modelom vnútorností človeka a tvorili „škrupinkové“ plagáty. V piatok boli dennou témou „Cukry“, špeciálne sme sa venovali medu a včelárstvu. Svojím odborným výkladom žiakov druhého stupňa zaujal p. Villim, pričom im na ukážku priniesol aj svoje včelárske pomôcky (kukla, dymák, rámik) a na ochutnanie aj vlastný med.

Bol to naozaj zaujímavý a chutný týždeň.