Štolcova Hranovnica
06.11.2015

Recitačná súťaž Štolcova Hranovnica

6. novembra 2015 sa uskutočnil 8. ročník súťaže „Štolcova Hranovnica“ v prednese poézie a prózy žiakov základných škôl, ktoré patria pod Školský úrad Veľký Slavkov. Súťaž sa konala na počesť Jozefa Štolca, rodáka z Hranovnice, významného jazykovedca a spisovateľa. Podujatie prebiehalo v priestoroch Obecného úradu obce Hranovnica. Zúčastnení žiaci recitovali úryvky z diel slovenských i zahraničných autorov. Súťažiaci podali kvalitné výkony. Poslucháči hodnotili úroveň prednesu vysoko pozitívne, čo porota svojim hodnotením  len potvrdila. Medzi úspešných recitátorov sa zaradili aj žiačky našej školy a to Katarína Šarišská zo 7. A triedy – 1. miesto v kategórii próza st. žiaci a Mária Šarišská tiež zo 7. A triedy – 3. miesto v kategórii poézia st. žiaci.

Výhercovia:

Kategória poézia ml. žiaci:

1. miesto Peter Šalinga, ZŠ Batizovce

2. miesto Bianka Slivková, ZŠ Sp. Štiavnik

3. miesto Kristián Orolín, Sp. Bystré

Kategória poézia st. žiaci:

1. miesto Samuel Špirek, ZŠ Sp. Bystré

2. miesto Tadeáš Martinko, ZŠ Sp. Štiavnik

3. miesto Nina Bukovinová, ZŠ Vikartovce, Mária Šarišská, ZŠ Hranovnica

Kategória próza ml. žiaci:

1. miesto Lea Kolbová, ZŠ Sp. Bystré

2. miesto Melánia Martonová, ZŠ Sp. Štiavnik, Viktória Švegerková, ZŠ Vikartovce