Hornádske hry 2017
08.06.2017

Dňa 8. júna 2017 sa konal 18. ročník Hornádskych hier. Hostiteľskou školou bola tohto roku ZŠ s MŠ Vikartovce. Po otváracom ceremoniály sa súťažiaci rozdelili do jednotlivých disciplín v ktorých boli nasadení. V atletických disciplínach sme mali zopár želiezok v ohni, ktoré svojimi individuálnymi výkonmi pretavili na cenné kovy. V behu do kopca (cca 90m) sa do finále prebojoval žiak 9.B triedy, Róbert Žiga, ktorý sa umiestnil na 2. mieste. V skoku do diaľky sme najväčšie nádeje vkladali do Kataríny Šarišskej z 8.A triedy, ktorá sa napokon umiestnila na 3. mieste. Hod kriketovou loptičkou bol v réžií Boženy Čonkovej z 9.B triedy, ktorá hodila „kriketku“ najďalej a zaslúžene získala zlatý kov. Vo vrhu guľou, kde bola veľká konkurencia, si najlepšie počínal Marián Čonka z 8.A triedy. Svojimi výkonmi si vybojoval 1. miesto. V kolektívnych športoch sa naše mladé reprezentantky vo vybíjanej umiestnili na 4. mieste. Vo volejbale sa nám darilo trocha lepšie a umiestnili sme sa na 2. mieste. Po napínavom a rozhodujúcom zápase proti žiakom zo Sp. Bystrého, v ktorom sme ťahali za kratší koniec, sa naši futbalisti umiestnili na 2. mieste. V konečnom hodnotení škôl sme sa umiestnili na 4. mieste. Škoda, že z dôvodu rôznych chorôb nemohli ísť našu školu reprezentovať aj iní žiaci.