Vianočná akadémia
20.12.2017

Vianočný zhon a očakávanie sme si aj tento rok mohli spríjemniť vianočnou akadémiou, ktorú si pre nás pripravili žiaci ZŠ pod vedením svojich učiteľov.

V úvode sa nám predstavili žiačky z druhého stupňa, ktoré prednášali krásne vianočné básne. Na túto vianočnú atmosféru nadviazali žiaci 4. A a 4. B triedy, ktorí si pripravili vianočné pásmo básní, piesní a atmosféru nám spríjemnili svojou hrou na flautičkách. Po nich nám naši najmladší, žiaci 0.-tých ročníkov predstavili krásny príbeh s názvom Deduškova rukavička. Pieseň Bola raz malá hviezdička nám zatancovali prváci a o krásnu vianočnú náladu sa postarali žiaci 6. ročníka, ktorý pod vedením akordeónu a klávesov zaspievali pieseň Šťastné a veselé.

Pečenie patrí k Vianociam, preto sa žiaci 1.A, 1.C a 3.B triedy rozhodli zaspievať a zahrať nám milú scénku o pečení vianočného pečiva. Milým divadielkom pokračovali aj žiaci 1.B a 4.C triedy, ktorí nám zahrali vianočný príbeh o Troch prasiatkach a zaspievali pieseň Zimný vietor.

Žiaci 2.C a 2.D triedy zaspievali a zarecitovali vianočné básne a piesne, ktoré nám pripomenuli príchod krásneho vianočného času.

Záver programu patril piesni Haleluja, ktorú zatancovali žiaci 3.A triedy.

Celým programom nás sprevádzala moderátorka, ktorá pomedzi uvádzaní ďalšieho čísla prednášala milé vianočné básne, ktoré nám priblížili dlho očakávanú vianočnú atmosféru.

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze.