Štolcova Hranovnica

Štolcova Hranovnica

Dňa 14. novembra 2018 Základná škola v Hranovnici v spolupráci s Obecným úradom v Hranovnici zorganizovali 10. ročník recitačnej súťaže žiakov základných škôl Školského úradu Veľký Slavkov pod názvom „Šlolcova Hranovnica“. Keďže išlo o jubilejný ročník, pozvali sme pri tejto príležitosti aj vzácnych hostí. Svojou prítomnosťou nás poctil pán MUDr. Svorad Štolc, DrSc., syn Jozefa Štolca, na počesť ktorého sa táto akcia uskutočňuje. Naše pozvanie prijala aj bývalá pani riaditeľka Mgr. Mária Škovierová a bývalá pani učiteľka Mgr. Gabriela Liptajová, ktoré stáli pri zrode „Štolcovej Hranovnice“. Naše pozvanie prijala aj pani Mgr. Alena Madzinová, ktorá je vedúcou Školského úradu Veľký Slavkov.

Svojou účasťou nás, ako každý rok, potešili žiaci základných škôl Hornádskej doliny. Ich recitačný prejav bol na excelentnej úrovni. Našim ušiam ulahodili svojim prejavom a čírou slovenčinou. Veľmi náš teší, že sa ešte stále nájdu mladí ľudia, ktorí sa venujú prednesu poézie a prózy v takomto rozsahu, na takejto úrovni a s viditeľným nadšením. Prajeme im, aby im toto nadšenie vydržalo čo najdlhšie.

Výsledková listina

Poézia – mladší žiaci:

1.miesto: Mária Kubovová (ZŠ Vikartovce)

2.miesto: Michaela Bryková (ZŠ Spišský Štiavnik)

3.miesto: Vanesa Kobolková (ZŠ Spišské Bystré)

Poézia – starší žiaci:

1.miesto: Samuel Špirek (ZŠ Spišské Bystré)

2.miesto: Lucia Hamrozeková (ZŠ Hranovnica)

3.miesto: Radka Rusnáková (ZŠ Vikartovce)

Próza – mladší žiaci:

1.miesto: Klára Zámečníková (ZŠ Spišské Bystré)

2.miesto: Kvetoslava Šalingová (ZŠ Batizovce)