Klíma nás spája

„Klíma nás spája“

To je názov projektu do ktorého sa naša škola úspešne zapojila. Spolu 10 vybratých škôl z celého Slovenska sa bude v rámci tohto environmentálneho projektu s podporou donora DM drogerie-markt snažiť žiakom priblížiť klimatické zmeny na našej planéte. Cieľom tohto projektu bude v areáli našej školy vybudovať jazierko so zachytávaním dažďovej vody.

V dňoch 12. až 14. 11. 2018 sa vybraní žiaci školy zúčastnili kurzu „klíma nás spája“ vo vzdelávacom centre Zaježová, približne 30 km od Zvolena. Hlavným cieľom tohto stretnutia bolo oboznámiť žiakov s klimatickými zmenami na našej planéte. Prezentovali sme naše navrhované opatrenia v rámci projektu. Organizátori mali pre žiakov pripravených množstvo ďalších aktivít. Na jar nasledujúceho roku začíname s realizáciou uvedených opatrení.

Mgr. Lukáš Chovan